Piirihallitus

Piirin asioita hoitaa sekä edustaa piiriä piirihallitus, mihin kuuluvat piirikuvernööri, edellinen piirikuvernööri ja 1. ja 2. varapiirikuvernöörit sekä piirikuvernöörin nimittämät piirisihteeri ja rahastonhoitaja sekä lohkojen puheenjohtajat.

Hallituksen puheenjohtajana toimii piirikuvernööri ja sihteerinä toimii piirisihteeri. Hallituksen puhevaltaisina asiantuntijajäseninä toimivat piirikuvernöörin nimittämät toimikuntien puheenjohtajat. Hallitus voi myöntää äänioikeuden myös piirihallituksen asiantuntijajäsenille.

Klubiin kuuluvilla entisillä piirikuvernööreillä on läsnäolo- ja puheoikeus.

PIIRIHALLITUS 1.7.2020– 30.6.2021


Piirikuvernööri
Arto Harju-Autti
arto.harju-autti@lions.fi
+358 400 691 071

1. varapiirikuvernööri
Veijo Nurmikumpu
veijo.nurmikumpu@lappia.fi
+358 400 993 240

2. varapiirikuvernööri
Jouni Hilke
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546

Edellinen piirikuvernööri
Raimo Torvela
raimo.torvela@lions.fi
+358 40 502 4188

Piirisihteeri (CS)
Päivi Frantti
paivi.frantti@gmail.com
+358 405 868 801

Rahastonhoitaja
Ahti Massa
ahti.massa@gmail.com
+358 400 690 682

Viestintävastaava
Helena Tuulaniemi
helena.tuulaniemi@pp3.inet.fi
+358 40 571 2613

Koulutusjohtaja (GLT)
Veli-Matti Alanärä
matti.alanara@pp.inet.fi
+358 50 436 3936

Jäsenjohtaja (GMT)
Liisa Isomaa
liisa@isomaa-kinnunen.fi
+358 40 522 2061

Palvelujohtaja (GST)
Jukka-Pekka Alasuutari
jukka_pekka_alasuutari@hotmail.com
+358 40 531 4011

LCIF – koordinaattori
Matti Mälkiä
m.malkia@pp.inet.fi
+358 40 766 6650

Aarne Ritari säätiö
Hilkka Paloniemi
hilkka.paloniemi@gmail.com
+358 50 331 5844

Lions Quest ja Rauhanjuliste
Terttu Alavuokila
terttu.alavuokila@pp.inet.fi
+358 40 754 1427

Nuorisotoiminta
Aki Niemitalo
aki.niemitalo@gmail.com
+358 40 363 9196

LEO-toiminta
Tommi Sandberg
tommijsandberg@gmail.com
+358 407 363 009

Lapin Leijona
Heimo Turunen
vkkmedia@vkkmedia.fi
+358 400 385 281

Puolisotoiminta
Asta Harju-Autti
asta.harjuautti@mac.com
+358 407 650 572


I alue

1. lohkon puheenjohtaja
Osmo Aulamo
osmo.aulamo@pp.inet.fi
+358 40 520 4048

2. lohkon puheenjohtaja
Lauri Akola
lauri.akola@pp.inet.fi
+358 456 761 441

II alue

1. lohkon puheenjohtaja
Mika Huuskonen
mika.huuskonen@pp1.inet.fi
+358 407 624 517

2. lohkon puheenjohtaja
Risto Tyni
risto@hotelliherkko.com
+358 400 173 846

3. lohkon puheenjohtaja
Tiina Pesola
tiipesola@gmail.com
+358 400 474 477

4. lohkon puheenjohtaja
Tapio Selkälä
tapioselkala@gmail.com
+358 400 891 953

III alue

1. lohkon puheenjohtaja
Mirja Torvela
mirja.torvela@pp.inet.fi
+358 405 642 627

2. lohkon puheenjohtaja
Erkki Taskila
erkki.taskila52@gmail.com
+358 503 950 350

3. lohkon puheenjohtaja
Kosti Hietala
kosti.hietala@webinfo.fi
+358 503 565 806