Piirihallitus kausi 2021-2022

Piirihallitus kausi 2021-2022 (kuvasta puuttuu muutama piirihallituksen jäsen)

Piirihallitus

Piirin asioita hoitaa sekä edustaa piiriä piirihallitus, mihin kuuluvat piirikuvernööri, edellinen piirikuvernööri ja 1. ja 2. varapiirikuvernöörit sekä piirikuvernöörin nimittämät piirisihteeri ja rahastonhoitaja sekä lohkojen puheenjohtajat.

Hallituksen puheenjohtajana toimii piirikuvernööri ja sihteerinä toimii piirisihteeri. Hallituksen puhevaltaisina asiantuntijajäseninä toimivat piirikuvernöörin nimittämät toimikuntien puheenjohtajat. Hallitus voi myöntää äänioikeuden myös piirihallituksen asiantuntijajäsenille.

Klubiin kuuluvilla entisillä piirikuvernööreillä on läsnäolo- ja puheoikeus.

PIIRIHALLITUS 1.7.2021– 30.6.2022


Piirikuvernööri
Veijo Nurmikumpu
veijo.nurmikumpu@lappia.fi
+358 400 993 240

1. varapiirikuvernööri
Jouni Hilke
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546

2. varapiirikuvernööri
Tiina Pesola
tiipesola@gmail.com
+358 400 474 477

Edellinen piirikuvernööri
(Arto Harju-Autti)
Raimo Torvela
raimo.torvela@lions.fi
+358 40 502 4188

Piirisihteeri 
Päivi Frantti
paivi.frantti@gmail.com
+358 405 868 801

Rahastonhoitaja
Ahti Massa
ahti.massa@gmail.com
+358 400 690 682

Viestintävastaava
Helena Tuulaniemi
helena.tuulaniemi@hotmail.com
+358 40 571 2613

Johtajakoulutusryhmän koordinaattori (GLT)
Seppo Suopajärvi
seppo.sepsuo@gmail.com
+358 50 436 3936

Jäsentyöryhmän koordinaattori (GMT)
Liisa Isomaa
liisa@isomaa-kinnunen.fi
+358 40 522 2061

Palveluryhmän koordinaattori (GST) 
Tuomo Romakkaniemi
tuomo.romakkaniemi@gmail.com
+358 400 396 994

LCIF-koordinaattori
Matti Mälkiä
m.malkia@pp.inet.fi
+358 40 766 6650

AR-toimikunta
Maaret Ihme
maaretihme@gmail.com
+358 45 678 5646

Lions Quest ja Rauhanjuliste
Terttu Alavuokila
terttu.alavuokila@pp.inet.fi
+358 40 754 1427

Nuorisotoiminta
Paula Taskila
paula.k.taskila@gmail.com
+358 45 186 2002

LEO-toiminta
Tommi Sandberg
tommijsandberg@gmail.com
+358 407 363 009

Lapin Leijona
Heimo Turunen
vkkmedia@vkkmedia.fi
+358 400 385 281

Sri Lankan Kummilapset
Raija Hilke
raija.hilke@gmail.com
+358 40 839 6470

Ympäristötoiminta
Juha Mäkimartti
kettumies@hotmail.com
+358 50 301 1676

Juhla-, kokous- ja puolisotoiminta
Reijo Virkkula
renny.virkre@gmail.com
+358 400 693 569

Veikko Laakso
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠veikkoanterolaakso@gmail.com
+358 40 910 1091


I alue

1. lohkon puheenjohtaja
Kari Salmela
kari.o.salmela@gmail.com
+358 50 422 5311

2. lohkon puheenjohtaja
Aki Niemitalo
aki.niemitalo@gmail.com
+358 40 363 9196

3. lohkon puheenjohtaja
Pekka Maijala
pekka.maijala@roadscanners.com
+358 50 543 0022

4. lohkon puheenjohtaja
Pirjo Selkälä
pirjo.selkala@gmail.com
+358 40 516 3318


II alue

1. lohkon puheenjohtaja
Marjo Mansikka
marjo-mansikka@hotmail.com
+358 40 542 4708

2. lohkon puheenjohtaja
Erkki Taskila
erkki.taskila52@gmail.com
+358 50 395 0350

3. lohkon puheenjohtaja
Kosti Hietala
kosti.hietala@muonio.fi
+358 50 356 5806

4. lohkon puheenjohtaja
Tapio Hietala
tapiohietala@netti.fi
+358 40 541 7282

Toiminnantarkastaja
Seppo Husa
seppo.husa@outlook.com
+358 40 069 3717

Toiminnantarkastaja
Matti Mäkivuoti
mattiantero@pp.inet.fi
+358 40 513 8230

Varatoiminnantarkastaja
Jukka-Pekka Vähä
jukka.vaha@ktk.tornio.inet.fi
+358 40 039 4989

Varatoiminnantarkastaja
Simo Loman
simo.loman@pp.inet.fi
+358 40 869 8166

Piirihallituksen jäsenet