Piirihallitus kausi 2023-2024

Kauden 2023-2024 piirihallitus. Kuvasta puuttuu muutama piirihallituksen jäsen.

Piirin asioita hoitaa sekä edustaa piiriä piirihallitus, mihin kuuluvat piirikuvernööri, edellinen piirikuvernööri ja 1. ja 2. varapiirikuvernöörit sekä piirikuvernöörin nimittämät piirisihteeri ja rahastonhoitaja sekä lohkojen puheenjohtajat.

Hallituksen puheenjohtajana toimii piirikuvernööri ja sihteerinä toimii piirisihteeri. Hallituksen puhevaltaisina asiantuntijajäseninä toimivat piirikuvernöörin nimittämät toimikuntien puheenjohtajat. Hallitus voi myöntää äänioikeuden myös piirihallituksen asiantuntijajäsenille.

Klubiin kuuluvilla entisillä piirikuvernööreillä on läsnäolo- ja puheoikeus.

PIIRIHALLITUS 1.7.2023– 30.6.2024

Kaikkien yhteyshenkilöiden sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@lions.fi


Piirikuvernööri
Tiina Pesola - LC Rovaniemi/Petronella
tiina.pesola@lions.fi
+358 400 474 477

1. varapiirikuvernööri
Jouko Niikkonen - LC Kuusamo
jouko.niikkonen@lions.fi
+358 40 022 0001

2. varapiirikuvernööri
Katri Virtanen - LC Pudasjärvi
katri.virtanen@lions.fi
+358 400 767 795

Edellinen piirikuvernööri
Jouni Hilke - LC Rovaniemi/Pöyliö
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546

Piirisihteeri 
Anne Sandberg - LC Ronjat
anne.sandberg@lions.fi
+358 40 759 2665

Rahastonhoitaja
Päivi Frantti - LC Ronjat
paivi.frantti@lions.fi
+358 405 868 801

Viestintävastaava
Helena Tuulaniemi - LC Rovaniemi/Napapiiri
helena.tuulaniemi@lions.fi
+358 40 571 2613

Koulutustoiminnan koordinaattori (GLT)
Katri Virtanen - LC Pudasjärvi
katri.virtanen@lions.fi
+358 400 767 795

Jäsentoiminnan koordinaattori (GMT)
Liisa Isomaa - LC Rovaniemi
liisa.isomaa@lions.fi
+358 40 522 2061

Palvelutoiminnan koordinaattori (GST) 
Tuomo Romakkaniemi - LC Rovaniemi
tuomo.romakkaniemi@lions.fi
+358 400 396 994

LCIF-koordinaattori
Veijo Nurmikumpu - LC Keminmaa
veijo.nurmikumpu@lions.fi
+358 400 993 240


Lohkon puheenjohtajat

I alue 

Katri Virtanen - LC Pudasjärvi
katri.virtanen@lions.fi
+358 400 767 795

1. lohkon puheenjohtaja
Juha Laiho - LC Rovaniemi
juha.laiho@lions.fi
+358 40 5 13 8082 

2. lohkon puheenjohtaja
Keijo Ruonala - LC Ranua
keijo.ruonala@lions.fi
+358 400 820 988

3. lohkon puheenjohtaja
Tommi Venäläinen - LC Rovaniemi/Pöyliö
tommi.venalainen@lions.fi
+358 40 764 1992

4. lohkon puheenjohtaja
Veli Pohjonen - LC Kuusamo
veli.pohjonen@lions.fi
+358 40 654 1982

II alue

Anitta Ojanperä - LC Pello
anitta.ojanpera@lions.fi
+358 40 960 1686

1. lohkon puheenjohtaja
Arto Koivuniemi - LC Keminmaa
arto.koivuniemi@lions.fi
+358 500 926 304

2. lohkon puheenjohtaja
Annikka Tuohino - LC Ylitornio
annikka.tuohino@lions.fi
+358 44 200 4053

3. lohkon puheenjohtaja
Petr Prochazka - LC Enontekiö
petr.prochazka@lions.fi
+358 44 555 0549

4. lohkon puheenjohtaja
Seppo Törmänen - LC Sodankylä
seppo.tormanen@lions.fi
+358 400 397 400


ASIANTUNTIJAJÄSENET:

Aarne Ritari säätiö
Vuokko Jokela - LC Posio/Livo
vuokko.jokela@lions.fi
+358 40 720 6788

Lions Quest, Rauhanjuliste
Terttu Alavuokila - LC Keminmaa/Neidonkenkä
terttu.alavuokila@lions.fi
+358 40 754 1427

Nuorisotoiminta
Paula Taskila - LC Tornio/Mamsellit
paula.taskila@lions.fi
+358 45 186 2002

LEO-toiminta - ei tällä hetkellä toimintaa
Etunimi Sukunimi
etunimi.sukunimi@lions.fi
+358

Lapin Leijona
Heimo Turunen - LC Pudasjärvi
heimo.turunen@lions.fi
+358 400 385 281

Sri Lankan Kummilapset
Raija Hilke - LC Rovaniemi/Petronella
raija.hilke@lions.fi
+358 40 839 6470

Sri Lankan Lionsystävät
Jouni Hilke - LC Rovaniemi/Pöyliö
jouni.hilke@lions.fi
+358 400 694 546

Kumppanuus
Tuomo Romakkaniemi - LC Rovaniemi
tuomo.romakkaniemi@lions.fi
+358 400 396 994

Puoliso- ja juhlatoiminta
Liisa Kärkkäinen - LC Rovaniemi/Petronella
+358 40 716 2479
Riitta Helisten - LC Rovaniemi/Petronella
+358 50 462 6541

Toiminnantarkastajat
Sirkka Lankila - LC Rovaniemi/Ronjat
Pekka Kylmänen - LC Rovaniemi/Alakemijoki

Varatoiminnantarkastajat
Timo Alaräisänen - LC Kemijärvi
Sari Nikula - LC Sodankylä