Yhteystiedot

Piirikuvernööri
Jouni Hilke
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546


Edellinen piirikuvernööri
Veijo Nurmikumpu
veijo.nurmikumpu@lappia.fi
+358 400 993 240


1. varapiirikuvernööri
Tiina Pesola
tiipesola@gmail.com
+358 400 474 477


2. varapiirikuvernööri
Matti Puolakanaho
matti.puolakanaho@gmail.com
+358 40 960 3058


Piirisihteeri 
Anne Sandberg 
ansann61@gmail.com 
+358 40 759 2665


Rahastonhoitaja
Päivi Frantti
paivi.frantti@gmail.com
+358 405 868 801


Viestintävastaava
Helena Tuulaniemi
helena.tuulaniemi@hotmail.com
+358 40 571 2613


Piirin admin
Jouni Hilke
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546

Ota yhteyttä alla olevalla lomakkeella

Yhteydenotto *

MUUT PIIRIHALLITUKSEN JÄSENET

1.7.2022– 30.6.2023


Koulutustoiminnan koordinaattori (GLT)
Tiina Pesola
tiipesola@gmail.com
+358 400 474 477

Jäsentoiminnnan koordinaattori (GMT)
Liisa Isomaa
liisa@isomaa-kinnunen.fi
+358 40 522 2061

Palvelutoiminnan koordinaattori (GST) 
Tuomo Romakkaniemi
tuomo.romakkaniemi@gmail.com
+358 400 396 994

LCIF-koordinaattori
Veijo Nurmikumpu
veijo.nurmikumpu@lappia.fi
+358 400 993 240


Lohkon puheenjohtajat

I alue

1. lohkon puheenjohtaja
Kari Salmela
kari.o.salmela@gmail.com
+358 50 422 5311

2. lohkon puheenjohtaja
Keijo Ruonala 
keijo.ruonala@osao.fi 
+358 400 820988

3. lohkon puheenjohtaja
Pekka Maijala
pekka.maijala@roadscanners.com
+358 50 543 0022

4. lohkon puheenjohtaja
Marko Kokkila
marko.kokkila@gmail.com 
+358 400 761 334

II alue

1. lohkon puheenjohtaja
Arto Koivuniemi 
arto.koivuniemi@outlook.com
+358 500 926 304

2. lohkon puheenjohtaja
Jari Heikka
jari.heikka@solera.fi
+358 400 769 389 

3. lohkon puheenjohtaja
Markku Mäkitalo
markku.makitalo@kittila.fi
+358 400 691 417

4. lohkon puheenjohtaja
Tapio Hietala
tapiohietala@netti.fi
+358 40 541 7282


Asiantuntijajäsenet:

Aarne Ritari säätiö
Maaret Ihme
maaretihme@gmail.com
+358 45 678 5646

Lapin Leijona
Heimo Turunen
vkkmedia@vkkmedia.fi
+358 400 385 281

LEO-toiminta
Tommi Sandberg
tommijsandberg@gmail.com
+358 407 363 009

Lions Quest, Rauhanjuliste ja KiteNet
Terttu Alavuokila
terttu.alavuokila@pp.inet.fi
+358 40 754 1427

Nuorisotoiminta
Paula Taskila
paula.k.taskila@gmail.com
+358 45 186 2002

Sri Lankan Kummilapset
Raija Hilke
raija.hilke@gmail.com
+358 40 839 6470

Ympäristötoiminta
Juha Mäkimartti
kettumies@hotmail.com
+358 50 301 1676

Juhla- ja kokoustoiminta
Etunimi Sukunimi
etunimi.sukunimi@gmail.com
+358 400 000 000

Piirin neuvonta
Veijo Nurmikumpu
veijo.nurmikumpu@lappia.fi
+358 400 993 240

Piirin admin
Jouni Hilke
jouni.hilke@gmail.com
+358 400 694 546

Toiminnantarkastajat
Sirkka Lankila ja Pekka Kylmänen

Varatoiminnantarkastajat
Antero Karjalainen ja Paula Kortelainen